Polecamy

Ubezpieczenie OC na motocykl

Brokerzy ubezpieczeniowi- dlaczego warto z nimi współpracować

Porady ubezpieczeniowe

Dowiedz się ile kosztuje ubezpieczenie samochodu i jak firmy ubezpieczeniowe je wyceniają

Czy wiesz, że oferty OC dla konkretnego kierowcy mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego? Sprawdź, od czego zależy cena OC i dlaczego warto porównywać oferty ubezpieczycieli!


Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek 


Wysokość ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników. Niektóre z nich dotyczą samochodu (miejsce zarejestrowania, przeznaczenie pojazdu, model itd.), inne natomiast właściciela (wiek, historia wypadków, liczba lat za kierownicą) - wynika z tego, że koszt ubezpieczenia samochodu bez zniżek jest kwestią mocno indywidualną. By dowiedzieć się, który ubezpieczyciel jest w stanie zaproponować ci najkorzystniejszą polisę, skorzystaj z porównywarki internetowej - najłatwiejszy będzie kalkulator OC online.


Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy 


Średnie składki OC młodych kierowców, a więc osób do 25 roku życia, jeszcze w 2017 roku wynosiły o 153,5% więcej niż średnie składki OC w ogóle. Właściciele samochodów, znajdujący się w przedziale wiekowym od 18 do 25 lat, zmuszeni byli do zapłaty OC w wysokości 1975 złotych. Dane za poprzedni rok oscylują w okolicy 1754 złotych.


Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu samochodu dostawczego


Samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) wynoszącej maksymalnie 3,5 tony, mogą posiadać OC w wysokości 720 złotych. W przypadku popełnienia jednej szkody, składka wynosi już 850 złotych. Ubezpieczenie samochodu dostawczego waha się głównie pomiędzy 800 a 1200 złotych, jednak jego dokładna cena zależy od wieku pojazdu i miejscowości, w której zostaje on ubezpieczany.

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?


Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu 1.9 tdi 


Ceny OC w Polsce są bardzo różne. Dotyczy to również Volkswagenów z silnikiem 1,9 l TDI, co do których składki wahają się od 299 do nawet 876 złotych. Okazuje się, że ubezpieczenie samochodu 1.9 tdi najkorzystniejsze będzie w Kielcach, najmniej korzystne zaś w Warszawie. W Kielcach cena będzie wynosiła 299-580 złotych, natomiast w Warszawie od 439 do 876 złotych.


Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC


Cena OC zależy od licznych czynników, takich jak możliwe wypracowane zniżki, długość płatności składek, historia wypadków czy ilość przejeżdżonych lat, a także miejsce zamieszkania i dane techniczne samochodu. Najwyższą kwotę OC będą zmuszeni zapłacić najmłodsi z kierowców, ponieważ ich niedoświadczenie na drodze wzbudza nieufność w ubezpieczycielach. Najniższą sumą OC będą cieszyli się oczywiście kierowcy bezwypadkowi i jak najbardziej doświadczeni. Dodatkowo cena OC różni się w zależności od konkretnych ubezpieczycieli, dlatego najwłaściwszym jest przeprowadzenie właściwego porównania cen przed zakupem. Dobrą wiadomością dla młodych kierowców jest fakt, że ceny OC spadają. Dla przykładu, w I półroczu 2018 roku ogólna, średnia cena ubezpieczenia wyniosła 740 złotych, czyli aż 4,9% mniej niż w roku ubiegłym!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Brokerzy ubezpieczeniowi- dlaczego warto z nimi...

​ Życie bez ubezpieczenia jest w dzisiejszych czasach bardzo ryzykownym posunięciem. Warto...

Czy warto korzystać z porównywarek...

Większość ludzi chciałoby zakupić polisę ubezpieczeniową po jak najniższej cenie...

Jak sprawdź OC sprawcy wypadku?

Już od lutego 2012 roku jesteśmy w stanie samodzielnie sprawdzić, czy sprawca danego pojazdu...