Polecamy

Dowiedz się ile kosztuje ubezpieczenie samochodu i jak firmy...

Profesjonalna polerka samochodowa

Ubezpieczenie OC

Co obejmuje OC w życiu prywatnym?

By zabezpieczyć się przed sytuacjami, w przypadku których za wyrządzoną szkodę musimy ponieść odpowiedzialność finansową, najlepiej wykupić polisę OC w życiu prywatnym.


OC w życiu prywatnym - co obejmuje? 


OC w życiu prywatnym ma za zadanie chronić przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń powodującymi szkody (osobowe lub rzeczowe) osobom trzecim. Ubezpieczenie OC obejmuje uszczerbki spowodowane przez ciebie, twoich bliskich, przez twoje zwierzęta i osoby, które pomagają ci w domu. Przedmiotem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym jest ryzyko związane z ewentualnymi roszczeniami sąsiadów (np. wskutek zalania mieszkania), wypadki powstałe w w wyniku nieuprzątnięcia chodnika towarzyszącego posesji, a także szkody wyrządzone podczas jazdy na rowerze, w trakcie amatorskiego uprawiania sportu, poprzez posiadanie zwierząt domowych czy przez używanie domowych sprzętów.
 

OC w życiu prywatnym - cena 


Cena OC w życiu prywatnym warunkowana jest przede wszystkim okresem ochrony ubezpieczeniowej i wysokością sumy ubezpieczenia. Samo ubezpieczenie OC, które obejmuje jedynie zdarzenia powstałe w obrębie gospodarstwa domowego, niejednokrotnie dodawane jest za darmo do ubezpieczenia mieszkania. Jego cena często wynosi także zaledwie kilkanaście złotych. Bardziej rozszerzone pakiety, gwarantujące również ochronę poza granicami miasta czy kraju, oscylują w okolicy 100-200 złotych rocznie. Ceny ogólnego ubezpieczenia wahają się w zależności od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dla przykładu, ubezpieczenie mieszkania wartego 250 tysięcy złotych będzie kosztowało 165 złotych w Concordii, 143 złote natomiast w Inter Ubezpieczenia. Ubezpieczenie nieruchomości wzbogacone o ubezpieczenie OC na 50 tysięcy złotych wyniesie 175 złotych w Inter Ubezpieczenia, w Concordii zaś, wzbogacone o OC na 60 tysięcy złotych, osiągnie nawet 485 złotych. Sumy te są stosunkowo niewielkie, w porównaniu do ewentualnych odszkodowań, które musiałyby zostać wypłacone - chociażby - w przypadku zalania mieszkania sąsiada.


OC w życiu prywatnym online 


Polski rynek ubezpieczeń nie oferuje ubezpieczenia OC w życiu prywatnym online.


OC w życiu prywatnym - opinie 


Według licznych opinii, najlepszym połączeniem okazuje się zastosowanie polisy OC jako dodatku do ubezpieczenia domu czy mieszkania. Przed zdecydowaniem się na OC w życiu prywatnym warto sprawdzić, czy tego rozszerzenia nie posiada już nasze ubezpieczenie domu. Polisa OC gwarantuje jedynie odszkodowania w razie zdarzeń, do których doszło na terenie nieruchomości, która jest głównym przedmiotem ubezpieczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Już nie tylko warszawiacy! Ceny ubezpieczenia OC...

​Wzrost cen OC jest aż nadto widoczny. Coraz więcej kierowców zaczyna się zastanawiać, czy...

Jesteś specjalistą IT? Potrzebujesz dobrego...

Są takie zawody, których wykonywanie wiąże się z ryzykiem. Jednym z nich jest...

Dodatki do polisy OC – na które warto się...

​ Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj polisy majątkowej, która zapewnia...