Polecamy

Jak sprawdź OC sprawcy wypadku?

Już nie tylko warszawiacy! Ceny ubezpieczenia OC rosną także w...

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC na motocykl

Coraz częściej motocykl okazuje się być znakomitą alternatywą dla samochodu, szczególnie w dużym, zakorkowanym mieście. Sprawdź, ile kosztuje OC dla motocykla!
 

OC motocykl - cena 


Podobnie jak w przypadku samochodów, najtańsze OC na motocykl otrzymują doświadczeni i bezkolizyjni kierowcy, najlepiej tacy zamieszkujący mniejsze miejscowości. Im większe miasto i bardziej bogata historia ubezpieczenia, tym potężniejsze koszty. Na szczęście ubezpieczenie komunikacyjne na motocykl nie jest aż tak wysokie, jak to dotyczące samochodów. Wciąż jednak wielkość OC zależy w sporej mierze od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dla przykładu, OC w firmie Uniqua dla motocykla posiadającego pojemność większą niż 250m3 wyniesie 140 złotych mieszkańców z Białej Podlaskiej, tych z Wrocławia natomiast - 160 złotych. Ergo Hestia oferuje podobne ubezpieczenia za ok. 290 złotych.

Co istotne, kary za brak obowiązkowego OC rosną z roku na rok. W roku 2018 wynosiły 140 złotych za 3-dniowe zaleganie z zapłatą ubezpieczenia, 350 złotych za 3-14 dniowe spóźnienie, 700 złotych natomiast za nieopłacenie składki w przeciągu 14 dni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Już nie tylko warszawiacy! Ceny ubezpieczenia OC...

​Wzrost cen OC jest aż nadto widoczny. Coraz więcej kierowców zaczyna się zastanawiać, czy...

Jesteś specjalistą IT? Potrzebujesz dobrego...

Są takie zawody, których wykonywanie wiąże się z ryzykiem. Jednym z nich jest...

Dodatki do polisy OC – na które warto się...

​ Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj polisy majątkowej, która zapewnia...