Polecamy

Jesteś specjalistą IT? Potrzebujesz dobrego ubezpieczenia OC

Jak wygląda rezygnacja z ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC na motocykl

Coraz częściej motocykl okazuje się być znakomitą alternatywą dla samochodu, szczególnie w dużym, zakorkowanym mieście. Sprawdź, ile kosztuje OC dla motocykla!
 

OC motocykl - cena 


Podobnie jak w przypadku samochodów, najtańsze OC na motocykl otrzymują doświadczeni i bezkolizyjni kierowcy, najlepiej tacy zamieszkujący mniejsze miejscowości. Im większe miasto i bardziej bogata historia ubezpieczenia, tym potężniejsze koszty. Na szczęście ubezpieczenie komunikacyjne na motocykl nie jest aż tak wysokie, jak to dotyczące samochodów. Wciąż jednak wielkość OC zależy w sporej mierze od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dla przykładu, OC w firmie Uniqua dla motocykla posiadającego pojemność większą niż 250m3 wyniesie 140 złotych mieszkańców z Białej Podlaskiej, tych z Wrocławia natomiast - 160 złotych. Ergo Hestia oferuje podobne ubezpieczenia za ok. 290 złotych.

Co istotne, kary za brak obowiązkowego OC rosną z roku na rok. W roku 2018 wynosiły 140 złotych za 3-dniowe zaleganie z zapłatą ubezpieczenia, 350 złotych za 3-14 dniowe spóźnienie, 700 złotych natomiast za nieopłacenie składki w przeciągu 14 dni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Jesteś specjalistą IT? Potrzebujesz dobrego...

Są takie zawody, których wykonywanie wiąże się z ryzykiem. Jednym z nich jest...

Dodatki do polisy OC – na które warto się...

​ Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj polisy majątkowej, która zapewnia...

Jak znaleźć najtańsze OC? Przydatne wskazówki

​ Składki za ubezpieczenie OC bywają dla niektórych kierowców bardzo kosztowne. Z reguły...