Polecamy

Co znaczy skrót OC?

UFG - sprawdź OC

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC na motocykl

Coraz częściej motocykl okazuje się być znakomitą alternatywą dla samochodu, szczególnie w dużym, zakorkowanym mieście. Sprawdź, ile kosztuje OC dla motocykla!
 

OC motocykl - cena 


Podobnie jak w przypadku samochodów, najtańsze OC na motocykl otrzymują doświadczeni i bezkolizyjni kierowcy, najlepiej tacy zamieszkujący mniejsze miejscowości. Im większe miasto i bardziej bogata historia ubezpieczenia, tym potężniejsze koszty. Na szczęście ubezpieczenie komunikacyjne na motocykl nie jest aż tak wysokie, jak to dotyczące samochodów. Wciąż jednak wielkość OC zależy w sporej mierze od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dla przykładu, OC w firmie Uniqua dla motocykla posiadającego pojemność większą niż 250m3 wyniesie 140 złotych mieszkańców z Białej Podlaskiej, tych z Wrocławia natomiast - 160 złotych. Ergo Hestia oferuje podobne ubezpieczenia za ok. 290 złotych.

Co istotne, kary za brak obowiązkowego OC rosną z roku na rok. W roku 2018 wynosiły 140 złotych za 3-dniowe zaleganie z zapłatą ubezpieczenia, 350 złotych za 3-14 dniowe spóźnienie, 700 złotych natomiast za nieopłacenie składki w przeciągu 14 dni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Co znaczy skrót OC?

Za jego brak grożą wysokie kary: zaledwie 3 dni zwłoki w związku z zapłatą może...

Co obejmuje OC w życiu prywatnym?

By zabezpieczyć się przed sytuacjami, w przypadku których za wyrządzoną szkodę musimy...

Co, jeśli sprawca nie posiada ważnego OC...

Ubezpieczenie OC powinien wykupić każdy będący w posiadaniu pojazdu mechanicznego. Samo...