Polecamy

Czy warto wykupić Autocasco?

Cena ubezpieczenia autocasco

Ubezpieczenie AC

Co obejmuje ubezpieczenie autocasco?

Autocasco to całkowicie dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych. Dowiedz się, co obejmuje autocasco i czy warto się na nie zdecydować.

Autocasco ubezpiecza maszynę przed zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Obejmuje ono przede wszystkim ubezpieczenie od pożarów, wybuchów, powodzi, huraganów, lawin, gradu i innych zjawisk atmosferycznych, a także od kradzieży, uszkodzeń przez zwierzęta lub osoby trzecie oraz od wypadków i kolizji z pojazdami, ludźmi i zwierzętami przebywającymi poza pojazdem.  Autocasco nie dotyczy przypadków takich jak: kradzież samochodu związana z lekkomyślnością kierowcy, szkody spowodowane umyślnie lub pod wpływem alkoholu, uszkodzenia powstałe w wyniku użytkowania pojazdu, jego naprawy lub konserwacji, jak również szkody wynikające z rażącego niedbalstwa lub powstałe w związku z ruchem pojazdu nieposiadającym ważnej rejestracji i badania technicznego. Kradzież samochodu związana z lekkomyślnością kierowcy może polegać na pozostawieniu wewnątrz pojazdu kluczyków lub sterownika służącego do uruchomienia samochodu, a także na niezabezpieczeniu auta zgodnie z konstrukcją i nieuruchomieniu urządzeń, które docelowo mają zabezpieczać pojazd przed osobami niepowołanymi. Oczywiście niewypłacenie AC nie dotyczy kradzieży dokonanej z użyciem przemocy.

Koszty AC zależą przede wszystkim od wieku i od wartości pojazdu. Wpływa na nie także miejscowość, w której wykupujemy polisę ubezpieczeniową (im mniejsza miejscowość, tym mniejszy wydatek) oraz lata doświadczenia za kierownicą - w tym wypadku starsi kierowcy zapłacą mniej. Zdarza się, że przy przeliczeniu polisy istotny jest także wykonywany przez klienta zawód. Cenę AC warunkuje również zakres autocasco. Może on zawierać wymianę części i naprawę pojazdu na podstawie kosztorysu przedstawionego przez warsztat samochodowy lub wymianę na oryginalne części i naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Oczywiście zdecydowanie droższy jest wariant drugi. Najbardziej opłacalny cenowo jest wybór pakietu OC i AC. Samo AC niekoniecznie musi być drogie, szczególnie w przypadku posiadania sporych zniżek i samochodu, którego wartość nie przewyższa 20 lub 30 tysięcy złotych. W takim wypadku możliwe jest otrzymanie pakietu OC+AC za jedyne tysiąc złotych! Standardowo pakiet ten osiąga jednak wyższe sumy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Szkoda całkowita AC

AC, czyli Autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, gwarantujące wypłatę...

Cena ubezpieczenia autocasco

Autocasco ubezpiecza maszynę przed zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą. Obejmuje ono...

Ubezpieczenie AC dla samochodu osobowego

Autocasco jest rodzajem dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, obejmującego samochód...