Polecamy

Już nie tylko warszawiacy! Ceny ubezpieczenia OC rosną także w...

Telewizyjne inspiracje na deszczowy weekend

Inne

Pożyczka pod zastaw domu

​Wpisanie domu jako zabezpieczenia pożyczki pozwala na osiągnięcie znacznie wyższego wsparcia finansowego ze strony instytucji pozabankowej. Dla wielu przedsiębiorców, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą lub nie chcą skorzystać z oferty celowego kredytu hipotecznego, rynek usług pozabankowych niesie wiele niekwestionowanych korzyści. Wysokość oprocentowania wcale nie jest większa, a elastyczność i przystępność zapisów umowy sprawia, że pożyczka staje się optymalnym wyborem dla firm. Zastaw domu chroni interesy wierzyciela, lecz przynosi również zalety dla pożyczkobiorcy.

Czym jest pożyczka pod zastaw domu?

Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego opiewającego na wysoką kwotę, konieczne będzie ustanowienia zabezpieczenia spłaty jako ochrony interesów wierzyciela. Posiadanie domu na własność stanowi doskonały atut podczas negocjacji warunków umowy, umożliwiając znaczne podniesienie maksymalnej wysokości kwoty pożyczki. Pożyczka pod zastaw domu pociąga za sobą wpis do hipoteki, czyli zapis w IV dziale Księgi Wieczystej o objęciu danej nieruchomości instytucją zastawu. W przypadku długotrwałego niewywiązywania się dłużnika ze zobowiązań i zaprzestaniu przez niego spłaty rat, wierzyciel ma prawo wstąpić na drogę egzekucji komorniczej i zająć wybraną nieruchomość na poczet spłaty zadłużenia. Pożyczka pod zastaw domu często jest przedstawiana jako mechanizm o podwyższonym ryzyku. W rzeczywistości ryzyko nie jest tutaj większe od innych produktów finansowych. To prawda, że pozabankowa pożyczka pod zastaw domu otrzymała swoje przeznaczenie dla firm pozostających w kryzysie, lub posiadających krótki staż na rynku. Przedsiębiorstwa tego typu nie mogą pozyskać finansowania w inny sposób, a pożyczka pod zastaw domu staje się dla nich świadomą decyzją, opartą o jasny plan wyjścia z tarapatów finansowych. Ryzyko niewypłacalności istnieje, jednak ogromna motywacja do ratowania biznesu lub poczynienia inwestycji rozwojowych sprawia, że dla większości przedsiębiorstw pożyczki pozabankowe stają się świetnym kołem ratunkowym i przedłużają ich funkcjonowanie w gospodarce.

Pożyczka pod zastaw domu od Smartvest

Poszukując dobrej pożyczki pod zastaw domu, warto zwrócić uwagę na oferty firm specjalizujących się we wspieraniu przedsiębiorców. Biuro pożyczkowe Smartvest cechuje się kompleksowym podejściem do udzielania pożyczki pod zastaw domu lub innej nieruchomości, służąc przedsiębiorcom pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania. Pożyczka pod zastaw domu skierowana jest do firm posiadających negatywną historię kredytową w BIK, przedsiębiorstw pozostających w kryzysie wynikającym z braku finansowej płynności po obostrzeniach Covid-19, a także podmiotów w naglącej potrzebie inwestycji na rzecz poprawy konkurencyjności swojej oferty. Smartvest wyróżnia indywidualne podejście do każdego klienta, a także tworzenie zapisów w umowie dopasowanych do potrzeb i możliwości dłużnika. Warto odwiedzić stronę www.smartvest.pl w celu zapoznania się z informacjami odnośnie procesu przyznawania pożyczki oraz wypracowania oferty szytej na miarę potrzeb danej firmy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mikrofibry do detailingu: Tajniki skutecznego...

Mikrofibry do detailingu to niezastąpione narzędzie w pielęgnowaniu samochodu. Dla miłośników...

Leasing Audi dla osoby prywatnej - jak dostać?

Leasing samochodu marki Audi dla osoby prywatnej stał się coraz popularniejszym rozwiązaniem w...

Czy warto wybudować dom z drewna klejonego?

Domy z drewna klejonego stają się ostatnio szalenie popularne wśród osób...