Polecamy

Mikrofibry do detailingu: Tajniki skutecznego pielęgnowania pojazdu

Czy warto wybudować dom z drewna klejonego?

Inne

Jak zorganizować wyposażenie dobrego warsztatu samochodowego?

Jeśli masz już w swoim posiadaniu warsztat samochodowy lub przymierzasz się do jego uruchomienia to zdajesz sobie sprawę z tego, co wpływa ostatecznie na sukces takiego przedsięwzięcia. Trzeba być wyposażonym w odpowiednią wiedzę oraz mieć doświadczenie. Ponadto liczy się również wiarygodność oraz świadczenie usług na bardzo wysokim poziomie. To sprawia, że klienci mogą nam zaufać. Ponadto warsztat powinien być wizytówką naszych usług, a jego wyposażenie poparciem tego.

W podstawowym wyposażenie warsztatu samochodowego muszą się znajdować:

- meble warsztatowe, czyli regały oraz różnego rodzaju szafki. Muszą cechować się odpornością na uderzenia. Serwis mechanik pojazdowej wymaga natomiast stołu i wózka warsztatowego do przewożenia narzędzi.

- klucze oraz narzędzia ręczne, czyli skrzynki, walizki, klucze nasadowe, płasko-oczkowe, klucze do filtra oleju, szczypce, śrubokręty, zestaw kluczy imbusowych oraz Torx.

Niezbędne są również narzędzia służące do prac związanych bezpośrednio z serwisem zawieszenia oraz układu hamulcowego, takie jak:

- podnośnik hydrauliczny lub też dźwignik tłokowy. Umożliwiają one sprawne i przede wszystkim bezpieczne podnoszenie auta. Do unoszenia dużych aut dostawczych niezbędny będzie podnośnik hydrauliczny do 2,5 lub też 3 ton. Dźwignik potrafi podnosić pojazd mający nawet do 50 ton.

- kobyłki są natomiast uzupełnieniem lub też niekiedy alternatywą podnośników hydraulicznych oraz dźwigników. Można na nich stawiać auto gdy się wymienia klocki hamulcowe, olej czy też jakieś inne elementy podwozia.

- niezbędnikami są również wiertarka i szlifierka.

Warto posiadać również ściągacz do sprężyn, ściągacz do łóżysk kół, ściągacz do tarcz oraz bębnów. Takie akcesoria jak rękawiczki, papier ścierny, szmatki czy też odrdzewiacze, również są niezbędne.

SPRZĘT DIAGNOSTYCZNY

Dzięki diagnostyce można określić stan techniczny pojazdu i zakwalifikować go do napraw. Jeśli chcemy posiadać w swoim warsztacie profesjonalną diagnostykę samochodową, trzeba zakupić:

- Testery akumulatorów, ciśnieniomierze oraz mierniki podciśnienia,

- konieczne jest również stanowisko, które będzie służyło do wykrywania oraz usuwania uszkodzeń w instalacjach elektrycznych, urządzeniach sterujących,

- urządzenia do kontroli świateł, ich ustawiania, analizy spalin, badania kół napędowych itp.,

- testery świec żarowych do silników typu Diesel,

- przyrządy do kontroli oraz regulacji geometrii zawieszenia samochodowego, ciśnienia sprężania silników,

- różnego rodzaju szczelinomierze, średnicówki, suwmiarki, mikrometry...

Warto posiadać również kompresor oraz spawarkę MIG/Migomat.

Na początku warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, które będą już gwarantowały możliwość korzystania z usług warsztatu samochodowego. Kompletując je z czasem, najlepiej jest kupować te z wyższej półki cenowej, wyróżniające się jakością. Będą one bowiem służyć przez lata, nie będą awaryjne, a korzystanie z nich będzie także wygodniejsze.

Więcej o wyposażeniu warsztatu samochodowego przeczytasz na http://kluczeudarowe.pl/podstawowe-wyposazenie-10-narzedzi-potrzebnych-kazdemu-warsztatowi_ikqf.a.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz

Mikrofibry do detailingu: Tajniki skutecznego...

Mikrofibry do detailingu to niezastąpione narzędzie w pielęgnowaniu samochodu. Dla miłośników...

Leasing Audi dla osoby prywatnej - jak dostać?

Leasing samochodu marki Audi dla osoby prywatnej stał się coraz popularniejszym rozwiązaniem w...

Czy warto wybudować dom z drewna klejonego?

Domy z drewna klejonego stają się ostatnio szalenie popularne wśród osób...